Rollfest 2015 (Official Edit) (Krystian Rangotis)

Krystian RangotisRollfest 2015 (Official Edit)
from Krystian Rangotis on 3 Aug 2015

Open:
1.Łukasz Malewski
2.Kamil Gruba
3.Przemysław Górczyk

Pierwszy Rollfest odbył się w 2002 roku. Był to spontaniczny pomysł zorganizowania ulicznych zawodów rolkowych nad morzem. Wyszło znakomicie. Od tego wszystko się zaczęło. Z każdą kolejną edycją ich rozmach i frekwencja były coraz większe.

W 2008 roku, zwieńczeniem 7 edycji Rollfestu po raz pierwszy zostało Baltic Games. Największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce. Na początku było fajnie, jednak z każdą kolejną edycją idea Rollestu, czyli wspólna luźna wakacyjna jazda nad morzem ze znajomymi z całej Polski oraz towarzyszący temu klimat zaczęły gdzieś zanikać… W 2011 roku dziesiąta, jubileuszowa edycja Rollfestu okazała się niestety ostatnią. W 2012 nikt już nie podjął się organizacji następnej. Zostało samo Baltic Games, na którym naszą dyscyplinę mogliśmy oglądać po raz ostatni. Niedługo potem rolki zostały oficjalnie stamtąd wyrzucone…

Po 3 latach nieobecności – najlepsze, największe i najdłuższe zawody rolkowe w Polsce wracają!

Przez te wszystkie lata Trójmiasto odwiedziło kilkuset rolkarzy z całej Polski i zza granicy. Takie nazwiska jak Chaz Sands, Evgeniy Leonov, Dre Powell, Alex Burston, Julien Cudot, Nils Jansons, Richie Eisler, Nick Lomax, Eric Bailey czy Alex Broskow mówią same za siebie.

Rollfest 2015 odbędzie się w dniach 27 lipca – 2 sierpnia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem ”back to the roots”, tak jest – wracamy do korzeni!

Wspólna jazda, grube triki, najgrubsze imprezy i historie które będziecie opowiadać wnukom.

This entry was posted in Video, Vimeo and tagged , , . Bookmark the permalink.